Мачът със Саутхемптън юбилеен за Сър Алекс
Срещата от третия кръг на английската Висша лига против Саутхемптън ще стане за мениджъра на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън под номер 1000 в Премиършип. В 999 предишни мача под ръководството на шотландеца „червените дяволи" постигнаха 598 победи, 168 двубоя бяха загубени, а равенствата са 233. Головата разлика е 1 863: 663.
Сър Алекс оглави Юнайтед през 1986 година и за повече от четвърт век начело на отбора успя да превърне тима в най-успешния на Острова, а в резултат на това клуба е с най-скъпия бренд в целия свят. Шотландецът е смятан за един от най-успешните треньори на земята и жива легенда в световната футболна история.
- Манчестър Юнайтед няма да намали цената на Рашфорд за Барселона
- Евра: Бих приел Коул Палмър в Манчестър Юнайтед с отворени обятия
- Ман Юнайтед е готов да се насочи към звезда на Барселона
- Скоулс отрече атака към Карик: Не съм искал да го обидя
- Наполи бърза да върже Мактоминей: нов договор и по-висока заплата за шотландеца
- Евра: Луис Енрике е мечтаният треньор за Манчестър Юнайтед
- Ман Юнайтед осъществи контакт с цел, която би могла да замени Каземиро
- Гуардиола: Сити е готов за силен финал на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]