Челси започна добре представянето си във Висшата лига (видео)

Челси започна по отличен начин тазгодишната си кампания във Висшата английска лига. "Сините" от Лондон постигнаха победа с 2:0 като гост на тима на Уигън Атлетик. И двете попадения паднаха през първото полувреме на двубоя. Резултатът бе открит само две минути след първия съдийски сигнал.

Новото попълнение на "сините" Еден Азар се отличи с асистения, а Бранислав Иванович, който излезе очи в очи с вратаря на домакините, се разписа за 0:1. В 7-ата минута играчите на Роберто Ди Матео удвоиха преднината си, като отново в основата на попадението бе Еден Азар.

Белгийският национал бе фаулиран от Иван Рамис в наказателното поле на Уигън и реферът посочи бялата точка. Франк Лампард превърна дузпата в гол и по този начин рано оформи крайното 2:0.