Нюкасъл обвини холандски фенове в расизъм
Ръководството на английския Нюкасъл ще подаде жалба до ръководството на холандската Ередивизе заради обиди на расистка основа, съобщава Sky Sports. Както е известно, снощи „свраките" играха приятелски мач с местния Ден Хааг. Това беше част от подготовката на англичаните за новия сезон, но по всичко изглежда, че футбола е останал настрана.
Според информациите, запалянковците на холандския тим са отправили обиди към футболистите на Нюкасъл, а в някои от скандиранията е имало и расистки елемент. Съобщава се, че ръководството на „свраките" възнамерява да се обърна с официална жалба до шефовете на местния футбол, но преди това инцидента ще бъде обсъден с колегите от Ден Хааг.
- Анди Ираола: Тази една точка е малко, но поне е заслужена
- Собослай спаси Ливърпул от загуба срещу Нюкасъл с късна дузпа
- Нюкасъл – Ливърпул: Нови ери, стари амбиции и зрелище на „Сейнт Джеймс Парк“
- Нюкасъл Юнайтед привлече защитника на Бенфика Амар Дедич
- Нюкасъл може да похарчи 76 млн. евро за заместник на Бруно Гимараеш
- Новият мениджър на Нюкасъл вече прави нещо, което Еди Хау рядко си позволяваше
- Нюкасъл се договори с Амар Дедич, трансферът за 35 млн. евро е пред финализиране
- Хьойберг отказа трансфер в Нюкасъл
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]