Манчини: Никога преди не съм виждал подобно нещо
Наставникът на Манчестър Сити Роберто Манчини след победата над Куинс Парк Рейнджърс с 3:2, която донесе титлата за „гражданите" призна, че в 90-та минута не е вярвал в успеха на своите възпитаници. Както е известно, „сините" трябваше да изтърпят един ужасен неделен следобед, когато Джибрил Сисе и Джейми Маки заличиха гола на Пабло Сабалета.
Попадението на един Джеко във втората минута на допълнителното време даде надежда за „гражданите", преди Серхио Агуеро да вкара победния гол, с който Сити стана шампион за първи път от 1968 година.
„Беше невероятен мач. Момчетата заслужаваха победата. Спечелиха по невероятен начин. Аз никога преди не съм виждал подобно нещо. Ние не заслужавахме да загубим, имахме много повече шансове и заслужавахме да спечелим мача и шампионата. Това е фантастично за клуба и феновете след 44 години. Това беше един луд сезон и луда последна минута", заяви Манчини за ВВС.
„Пет минути преди края аз не вярвах, че ще победим, въпреки че заслужавахме да спечелим титлата, защото бяхме на върха в продължение на 20 кръга. За нас беше много важно да победим, Сити може да има голямо бъдеще", каза още италианецът.
- Ман Сити срещу Ливърпул на 1/4-финал за Купата на Англия
- Гуардиола умишлено пазил Холанд за Реал
- Манчестър Сити близо до трансфер на Ливраменто
- Бернардо Силва може да напусне Манчестър Сити като свободен агент
- Реал Мадрид прави Родри цел №1 за лятото
- Еди Хау: Манчестър Сити е най-силният ни съперник този сезон
- Гуардиола: Това бе най-добрият ни мач на „Сейнт Джеймсис Парк“
- Гуардиола аут за два мача след нов жълт картон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]