Арсенал в Шампионска лига след труден успех над Уест Бромич (видео)

Арсенал все пак успя да си спечели място в Шампионската лига, след изключително драматичен успех с 3:2 на гост на Уест Бромич в последния кръг на Висшата лига. Още в 4-тата минута Йоси Бенаюн откри резултата. Въпреки това типично в свой стил Арсенал допусна пълен обрат само в рамките на 3 минути.

В 12-тата минута Шейн Лонг матира стража на "артилеристите" след хубаво извеждащо подаване на Джеймс Морисън - 1:1. В 15-тата минута отново Морисън даде пас точен, този път на Греъм Дорънс, който отново оплете топката в мрежата на Шчесни.

"Топчиите" все пак натиснаха своя съперник и в 30-тата минута Андре Сантос получи топката и след хубав пробив вкара за 2:2. В 55-тата минута Лоран Кошчелни вкара победното попадение и донесе третото място на тима си, което гарантира участие в Шампионската лига.

Мартин Петров пък не успя да помогне на Болтън, който изпадна в Чемпиъншип.