Дренте: Меси няколко пъти ми казваше негър!
Полузащитникът на Евертън Ройстън Дренте припомни в интервю за Voetbal, че когато навремето е играел за Херкулес, нападателят на Барселона Лионел Меси нееднократно си е позволявал по негов адрес расистки изказвания. 25-годишният футболист е разочарован от действията на аржентинеца.
„В Испания аз играх много пъти срещу Меси и винаги имахме проблеми един с друг. Знаете ли, кое ме безпокоеше най-много? Интонацията, с която той се обръщаше към мен с думата негър. Аз това нещо не мога да го разбера. Мамаду Диара, с когото играехме в Реал винаги се ядосваше, когато Игуаин и Хайнце се обръщаха към него по този начин", споделя Дренте.
В срещата Херкулес - Барселона между нас винаги имаше разправии. В кря на краищата Меси ми протегна ръка, но по време на срещата аз постоянно трябваше да слушам: „Здравей, негър!", каза още холандецът.
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]