Манчини: Лидерството ни изтощи, но имаме енергия да си върнем първото място

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини коментира резултата в срещата от 28-я кръг на Висшата лига на Англия със Суонзи. Както е известно, благодарение на попадението на Люк Муур в 83-та минута на мача на „Либърти Стейдиъм", дебютантът в елита постигна изненадващата победа с 1:0 над именития си съперник, който след днешният успех на Юнайтед, отстъпи лидерската позиция на „червените дяволи".

„Суонзи игра много добре и агресивно през първите 30 минути. Те владееха много топката и максимално ни затрудниха. През втората част ние контролирахме развитието на нещата и имахме няколко шанса да вкараме гол, но така и не успяхме да направим това. В момента на гола сбъркахме. Случи се същото нещо, както срещу Спортинг. Ако не вкараш, то получаваш гол от контраатака на противника. Трябва да започнем да вкарваме. Сега сме на второ място. Лидерството оказва влияние върху всеки мач, но сега нашата задача е да започнем да вкарваме и да побеждаваме. Играчите ми се изтощиха, но имаме достатъчно енергия, необходима да си върнем първото място в таблицата. Пред нас има още десет срещи", заяви Манчини за ВВС.