Маклийш: Критиките към мен са несправедливи
Мениджърът на Астън Вила Алекс Маклийш заяви, че заслужава критиките по свой адрес и смята, че малко специалисти биха се справили по-успешно от него с тази работа. През миналия сезон Маклийш докара своя Бирмингам до отпадане от Висшата лига на Англия, но независимо от това, шотландският специалист заслужи повиквателна от Астън Вила, който сега се намира на 15-то място на 8 точки от зоната на изпадащите.
Много запалянковци на тима посрещнаха с протести назначаването на Алекс, а някои фракции на феновете не спират да критикуват Маклийш. Специалистът не е съгласен с нападките по свой адрес.
„Вероятно, това ще се окаже най-голямото изпитание в моята кариера. Работата ми в Глазгоу Рейнджърс също беше напрегната, защото от мен се очакваха само победи. Но аз нямам вълшебна пръчица и едва ли ще се намерят много мениджъри, които биха се справили по-добре, отколкото аз се го правя в момента", заяви Маклийш за Daily Mirror.
"Ще ви излъжа, ако кажа, че критиките не ме безпокоят и аз се справям с лекота. Но аз съм достатъчно опитен и силен за да се справя с натиска. ПО-голямо ще бъде разочарованието, ако критиките на запалянковците се отразят на играта на футболистите. Работата ни се заключва в постигането на добри резултати и ние се нуждаем от тях", допълни наставника на Астън Вила.
- Уулвс шокира Астън Вила с 2:0 на „Молиню“
- Челси продължава да преследва Морган Роджърс
- Италиански сблъсък на 1/8-финалите в Лига Европа
- Ясни са осминафиналните двойки в Лига Европа
- Анонс на 28-ми кръг от Висшата лига
- Унай Емери с нов проблем: Гарсия получи рецидив на контузията
- Анонс на 27-ми кръг от Висшата лига
- Астън Вила се надява да привлече Хари Уилсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]