Венгер: Окслейд-Чембърлейн става все по-важен за Арсенал
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер остана изключително доволен от двубоя срещу Блекбърн в мач от 24-я кръг на Висшата лига на Англия, но призна, че преди него сее опасявал за физическата форма на възпитаниците си. Както е известно, „артилеристите" пометоха със 7:1 Роувърс, а 18-годишният Алекс Окслейд Чембърлейн се отчете с дубъл.
„Имахме криза с резултатите. Въпреки че играхме добре, точки така и не успявахме да спечелим. За една седмица Арсенал игра срещу Астън Вила и Болтън, поради това се опасявах от физическата форма на моите футболисти. Когато изгониха играча на Блекбърн, ние доминирахме на терена. Окслейд-Чембърлейн преди три месеца не бе готов да играе на високо ниво, но с всеки нов мач той става все по-важен играч за Арсенал", заяви за Sky Sports Венгер.
- Арсенал отново на върха след минимален успех над Нюкасъл Юнайтед
- Артета разчита на Сака в битката за титлата
- Артета: Второто място няма да разклати Арсенал
- Нюкасъл без Гордън срещу Арсенал, Ливраменто също под въпрос
- Арсенал ще се разправи с Нюкасъл
- Калафиори, Леао, Бастони и други се забъркаха в скандал със сексуални услуги
- Синът на Артета дебютира за юношите на Арсенал
- Арсенал загуби само битката, комплексът "Ливърпул", Симонс ще спасява Тотнъм - акценти от 33-я кръг на ВЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]