Тотнъм се добра до успеха у дома (видео)

Тотнъм взе минимална победа с 1:0 като домакин на Уест Бромич в среща от 20-ия кръг в Премиър лийг. Домакините доминираха почти през целия мач, но успяха да реализират само едно попадение.

Преди почивката пропуски за домакините направиха Дефоу, Бейл, Рафаел ван дер Ваарт и Адебайор. В крайна сметка герой за своя тим бе нападателят Джърмейн Дефоу, който отбеляза единствения гол. той се разписа в 62-ата минута, който след дълго разиграване получи пас от Бейл и от точката на дузпата успя да овладее, да се обърне и да стреля за 1:0.

В 73-ата минута Гарет Бейл отново стреля към вратата на УБА, но Фостър бе на мястото си и се справи със ситуацията. След този успех Тотнъм вече има 42 точки и остава на третата позиция с 3 точки по-малко от втория Манчестър Юнайтед. Уест Бромич пък се намира на 15-ата позиция с 22 пункта.