Гол в последните минути донесе победата на Евертън (видео)

Евертън постигна изключително важна победа като гост на Уест Бромич Албиън в среща от 19-ия кръг на Висшата лига. На "Хаутърнс" гостите стигнаха до минимален успех - 1:0 с доста късмет.

"Дроздовете" бяха по-активни през първата част и имаха добри възможности да вкарат гол във вратата на тима от Ливърпул. След почивката падна голът на победата. Това стана чак в 87-ата минута, когато резервата Виктор Аничебе донесе успеха на Евертън. Той се възползва от грешка на Шарнър, който не успя да изчисти добре топката от собственото си наказателно поле, и вкара за крайното 1:0.

След този успех играчите на Евертън се изкачиха до 9-ата позиция в класирането, като имат 24 точки в актива си, УБА са 11-ти с 22 пункта.