Ван Перси носи важен успех и четвърто място на Арсенал (видео)

Арсенал взе победа с минималното 1:0 в домакинството срещу Куинс Парк Рейнджърс. Този успех бе много важен за „артилеристите“, които се завърнаха в топ 4, изпреварвайки Челси, които днес претърпяха загуба с 1:3 от Астън Вила.

Звездата на отбора Робин ван Перси вкара 35-ия си гол в Премиър лийг от началото на 2011 година, с което подобри клубния рекорд за отбелязани голове в рамките на една календарна година на Тиери Анри, който от своя страна наблюдаваше двубоя от трибуните на „Емиратс“ и бе приет доста топло от феновете на отбора.

През първата част Ван Перси и Уолкот направиха пропуски. Преди почивката „артилеристите“ имаха претенции за дузпа, когато след половин час игра Люк Йънг спря с ръка топката след удар на Косиелни.

След почивката нов пропуск направи Уолкот, който сам срещу Черни не уцели вратата. Въпреки това четири минути по-късно капитанът на отбора Робин ван Перси откри резултата, а с асистенция се отчете Аршавин.