Болтън с много важна победа, Марто Петров с асистенция

В среща от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия Болтън с Мартин Петров в редиците си победи Блекбърн с 2:1 като гост. С този толкова важен успех възпитаниците на Оуен Койл се измъкнаха от последната позиция във Висшата лига, като освен това пратиха съперника си в този мач на дъното.

След тази среща Болтън вече има актив от 12 точки. Двубоят бе интересен и започна по отличен начин за Марто Петров и компания. Дейвис откри за гостите още в 5-ата минута на срещата, а в 30-ата минута Рио-Кокър успя да вкара втори гол за своя тим. При това попадение с асистенция се отчете българският национал.

След почивката Якубу вкара почетното попадение в 67-ата минута. В друга среща от същия кръг Уулвърхемптън и Норич завършиха наравно 2:2.