Стилиян носи победата на Астън Вила

Българското дерби от 15-ия кръг на Висша лига бе спечелено от Астън Вила. Стилиян Петров и компания се наложиха над Болтън с 2:1 на "Рийбок Стейдиъм". В титулярния състав на гостите се завърна именно капитанът Стилиян Петров, който се оказа и герой за своя тим. Стенли вкарва второто попадение в мача в 39-ата минута с великолепен удар извън наказателното поле и по този начин донесе победата на Вила.

Преди това Марк Олбрайтън откри резултата за тима от Бирмингам в 33-ата минута, а почетното попадение за Болтън вкара Иван Класнич в 55-ата минута. Друг български национал - Мартин Петров остана на резервната скамейка на Болтън и не се появи в игра.

След тази победа Астън Вила излезе на 8-ата позиция в класирането с 19 точки, докато Болтън остава на дъното на таблицата с 9 пункта.