Ливърпул изпусна победата срещу Нотингам Форест и е без успех в последните си шест мача във ВЛ


Н. Гавазов

Ливърпул не успя да победи Нотингам Форест и завърши 2:2 с тима на "Анфийлд“. Така мърсисайдци вече са без успех в последните си шест мача във Висшата лига, докато Нотингам Форест продължава да чака първата си победа под ръководството на новия старши треньор Оливер Гласнер.

И двата отбора бяха разочаровани от резултатите си в първия кръг. Ливърпул се нуждаеше от дузпа в 99-ата минута, за да стигне до точка при гостуването си на Нюкасъл Юнайтед, докато Нотингам Форест загуби от Лийдс Юнайтед пред собствената си публика. Затова двубоят на "Анфийлд“ беше възможност един от двата тима да постави началото на по-добър сезон.

Гостите започнаха по-активно и създадоха първите опасни положения. Джереми Жаке направи важна намеса, за да спре Игор Жезус, а Дан Ндойе пропусна с глава. Именно швейцарският национал обаче откри резултата в средата на първото полувреме. Морган Гибс-Уайт комбинира с него, а Ндойе с прецизен удар изпрати топката в далечния ъгъл.

Ливърпул реагира добре след допуснатия гол и създаде няколко възможности за изравняване. Флориан Вирц беше сред най-активните футболисти на домакините. Той дори отбеляза малко след изтичането на половин час, след като стреля в движение и прати топката в долния ъгъл, но попадението беше отменено заради засада на Жереми Фримпонг в началото на атаката.

Вирц след това отправи удар с глава, който Матц Селс отрази над гредата, а Виктор Муньос стреля покрай вратата от близка дистанция, когато трябваше да уцели целта. Нотингам Форест отново напомни за атакуващия си потенциал непосредствено преди почивката, но отлична намеса на Алисон Бекер не позволи на Игор Жезус да удвои преднината на гостите.

След подновяването и двата отбора имаха добри позиции, но не успяваха да създадат чисти голови положения. В 60-ата минута обаче Ливърпул стигна до изравняването. Коди Гакпо получи топката отдясно и я сервира на Александър Исак, който от няколко метра спокойно я изпрати в празната врата.

Очакваше се мърсисайдци да продължат натиска си, но само 10 минути по-късно Нотингам Форест отново поведе. Малко след появата си на терена Лиъм Делап изпълни бързо тъч, с което освободи Неко Уилямс. Уелсецът опита да прехвърли Алисон, но ударът му излезе встрани, а вратарят на Ливърпул го събори в наказателното поле. Последва дузпа, която Морган Гибс-Уайт превърна в гол.

Ливърпул отново се хвърли напред и стигна до второто си изравняване малко преди края. Виктор Муньос се превърна в герой за домакините, след като отбеляза първия си гол за клуба с мощен удар, който срещна напречната греда и влезе във вратата.

До края тимът на Андони Ираола така и не успя да стигне до пълен обрат и двата отбора трябваше да се задоволят с по една точка.

След два кръга Ливърпул има само две точки, което едва ли е стартът, на който новият треньор е разчитал. Нотингам Форест пък може да съжалява, че не е взел трите точки, след като на два пъти повеждаше в резултата, но представянето на тима дава основания на Гласнер и неговия щаб за оптимизъм.

55