Тросар е на крачка от трансфер в Бешикташ
Крилото на Арсенал Леандро Тросар е все по-близо до преминаване в турския Бешикташ, след като двете страни почти са договорили личните условия на футболиста.
31-годишният белгийски национал наскоро се завърна след участието си със своята страна на Световното първенство и вече е готов да реши бъдещето си.
Арсенал вече е приел офертата на Бешикташ в размер на 17 милиона паунда, което означава, че сделката зависи единствено от окончателното съгласие на самия Тросар.
Според The Athletic турският клуб и футболистът в момента уточняват последните детайли по тригодишен договор с опция за удължаване с още една година. Очаква се белгиецът да получава около 9 милиона евро на сезон, което се равнява на приблизително 7,7 милиона паунда годишно.
Ако не настъпят неочаквани промени, трансферът може да бъде официално финализиран още през следващата седмица.
През миналия сезон Тросар изигра 50 мача с екипа на Арсенал, като беше един от най-често използваните футболисти в състава на Микел Артета. Продажбата му ще даде възможност на лондончани да освободят място и средства за ново попълнение в атакуващ план.
- Арсенал ускорява преговорите за Хулиан Алварес
- 190 милиона за ново начало: Арсенал разчиства състава
- Томас Тухел обясни защо смени Деклан Райс още на почивката
- Арсенал обмисля завръщането на Константинос Мавропанос
- Астън Вила поиска рекордна сума от Арсенал за Морган Роджърс
- Арсенал, Тотнъм и Нюкасъл в битка за Антонио Нуса
- Арсенал постави цена от 150 млн. евро на Салиба въпреки интереса на Реал и ПСЖ
- Арсенал официално привлече вратаря Илан Мелие
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]