Манчестър Юнайтед официално назначи Майкъл Карик за постоянен мениджър
Манчестър Юнайтед официално потвърди назначението на Майкъл Карик за постоянен мениджър на отбора.
До този момент бившият халф на "червените дяволи“ изпълняваше ролята временно след уволнението на Рубен Аморим.
От клуба обявиха, че Карик ще води отбора и през следващия сезон, като според информации в медиите новият му договор е до 2028 година.
44-годишният специалист пое Манчестър Юнайтед на 13 януари и бързо успя да стабилизира представянето на тима.
Под негово ръководство отборът записа 10 победи в 15 мача във Висша лига и си осигури място в Шампионска лига за следващия сезон.
Силните резултати и подобрената атмосфера в отбора очевидно са убедили ръководството да се довери дългосрочно на Карик.
Назначението му изглежда и като опит клубът да заложи на човек, който отлично познава идентичността на Манчестър Юнайтед.
Майкъл Карик е една от легендите на клуба като футболист и беше част от един от най-успешните периоди в историята на отбора под ръководството на Алекс Фъргюсън.
През последните години той натрупа и сериозен опит като помощник-треньор, преди да получи пълния контрол над тима.
След трудните сезони и честите треньорски смени на "Олд Трафорд“, в клуба очевидно се надяват именно Карик да бъде човекът, който ще върне стабилността и ще изгради нов конкурентен отбор.
- Рой Кийн разкри: Изгладихме отношенията си с Бруно Фернандеш
- Барселона се отказа от Рашфорд, Байерн и Реал следят ситуацията
- Край на скъпата грешка: Манчестър Юнайтед се раздели с Джейдън Санчо
- Манчестър Юнайтед добави Милан към лятната си подготовка
- Манчестър Юнайтед обмисля привличането на Карл Дарлоу
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
- Рой Кийн: Ако Магуайър не е сред 26-имата, вината е негова
- Специалистът, който спаси сезона на Манчестър Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]