Калвърт-Люин взриви „Елънд Роуд“ в 96-ата минута
Лийдс Юнайтед завърши впечатляващия си сезон у дома с драматична победа с 1:0 над Брайтън, дошла след гол на Доминик Калвърт-Люин в шестата минута на добавеното време.
Така йоркширци взеха 32 от своите 47 точки във Висшата лига именно на "Елънд Роуд“ през кампанията.
След като вече си беше гарантирал оставането в елита, Лийдс излезе без напрежение, докато Брайтън се нуждаеше от победа, за да направи огромна крачка към европейските турнири.
Началото беше динамично, с положения и пред двете врати. Карл Дарлоу спаси удар на Карлос Балеба, а Даниел Джеймс беше близо до гол с красив извит шут покрай гредата.
С напредването на първото полувреме Брайтън започна да доминира и Паскал Грос беше на сантиметри от попадение, но Дарлоу направи великолепно спасяване. Малко преди почивката домакините също можеха да поведат след рикошет в Люис Дънк, но Барт Вербрюген реагира навреме.
След паузата "чайките“ продължиха да натискат. Итън Ампаду изчисти от голлинията удар на Дани Уелбек, а Диего Гомес пропусна отлична възможност след подаване на Ферди Кадиоглу.
Мачът изглеждаше обречен на нулево равенство, но в 96-ата минута Ян Пол ван Хеке направи ужасяваща грешка с връщане назад. Калвърт-Люин пресече подаването, заобиколи Вербрюген и вкара в празната врата за 1:0.
Това се оказа единственият точен удар на Лийдс в целия двубой.
С победата тимът на Даниел Фарке се изкачи до 13-ото място и вече е на повече от 10 точки над зоната на изпадащите. За Брайтън битката за европейските места остава напълно отворена преди последния кръг.
- Нотингам Форест брутално се отнесъл при уволнението на Витор Перейра
- Челси договори личните условия с Пеп Чавария
- Тотнъм се разбра с Нюкасъл за рекорден трансфер на Сандро Тонали
- Челси официално привлече Марко Палестра от Аталанта
- Оливер Гласнер е новият мениджър на Нотингам Форест
- УЕФА глоби Нюкасъл с над 6 милиона евро за нарушения на финансовите правила
- Ливърпул влиза в битка с Арсенал и Манчестър Юнайтед за Каишу Сано
- Ливърпул официално привлече Жереми Жаке от Рен
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]