Семеньо: Гуардиола ми каза само едно — не променяй играта си
Крилото на Манчестър Сити Антоан Семеньо коментира победния си гол във финала за ФА Къп срещу Челси, спечелен от "гражданите“ с 1:0.
"На тренировки вече съм вкарвал подобни голове няколко пъти, а днес всичко се получи перфектно. Честно казано, всичко стана много бързо. Получих топката и трябваше мигновено да взема решение.
Никога досега не съм се борил за подобни трофеи, така че това е нещо ново за мен. Надявам се да довършим сезона по най-добрия начин. Като дете винаги съм мечтал да играя за голям клуб. Пътят ми дотук беше дълъг, но съм благодарен за всичко“, заяви Семеньо пред BBC.
Ганайският национал разкри и какво му е казал Хосеп Гуардиола при преминаването му в Манчестър Сити.
"Първото нещо, което Пеп ми каза, когато пристигнах, беше: "Не променяй играта си“. Опитваме се да контролираме топката, но той иска от мен да бъда себе си и да създавам малко хаос на терена.
Не мисля, че ще празнуваме особено тази победа, защото трябва да се готвим за вторник“, добави футболистът.
На 19 май Манчестър Сити гостува на Борнемут в мач от 37-ия кръг на Висшата лига.
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
- Бернардо Силва: Барселона е вариант, но още не съм взел решение
- Ал Мубарак: Манчестър Сити струва поне 10 милиарда долара
- Звезда на Ливърпул с лоша прогноза за Арсенал, плюс още мъки за Челси и Тотнъм
- Перес разкритикува Рикелме за обещанието за Холанд
- Тотнъм е близо до ново попълнение
- Президентът на Манчестър Сити: Ще кажа всичко, когато има решение по делото
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]