Бернардо Силва мечтае да завърши престоя си в Сити с титлата във Висшата лига
Капитанът на Манчестър Сити Бернардо Силва изрази надежда, че спечелената ФА Къп няма да бъде последният му трофей с "гражданите“.
В събота Манчестър Сити победи Челси с 1:0 във финала на турнира и добави отличието към вече спечелената през сезона Купа на Лигата.
След края на кампанията Бернардо Силва ще напусне клуба, но португалецът все още вярва, че тимът може да се пребори и за титлата във Висша лига при евентуална грешка на Арсенал.
"Това е нещо много специално. Много съм щастлив. Всичко, свързано с престоя ми в Манчестър Сити, беше великолепно“, заяви Бернардо Силва пред BBC.
Португалецът призна, че все още мечтае да приключи периода си на "Етихад“ с още един голям успех.
"Надявам се все още да можем да сбъднем малката си мечта и да спечелим титлата във Висшата лига.
Днес сме много щастливи. За мен е нещо изключително специално в последния ми сезон да донеса още един трофей на клуба. Надявам се да не е последният“, добави халфът.
Силва направи и равносметка на изключително успешния си период в Манчестър Сити.
"Откакто дойдох, спечелихме 20 трофея — не е никак лошо“, каза още той.
- Ерлинг Холанд: Шансовете ни срещу Бразилия не са големи
- Халдун ал Мубарак: Енцо Мареска е точният човек за Манчестър Сити
- Елиът Андерсън премина медицински прегледи преди рекорден трансфер в Ман Сити
- Енцо Мареска потвърди: Манчестър Сити вече работи по нови трансфери
- Челси разкри причините за раздялата с Енцо Мареска
- Холанд не иска трансфер в Реал Мадрид заради Мбапе и Винисиус
- Манчестър Сити назначи Енцо Мареска за нов мениджър
- Томас Тухел: Очаквам Андерсън скоро да стане играч на Манчестър Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]