Арне Слот: Имам всички основания да вярвам, че ще остана в Ливърпул
Мениджърът на Ливърпул Арне Слот заяви, че е уверен в бъдещето си на "Анфийлд“ въпреки засилващите се спекулации около поста му.
Макар мърсисайдци да са близо до класиране за Шампионска лига, представянето на отбора през сезона предизвика критики сред феновете.
"Не мисля, че решението зависи само от мен. Имам всички основания да вярвам, че ще бъда треньор на Ливърпул и през следващия сезон“, заяви Слот.
Нидерландският специалист подчерта, че има договор с клуба и отношенията му с ръководството остават добри.
"Първо, обвързан съм с договор. Второ, съдя по всички разговори, които водим. Това е моето усещане“, добави той.
Слот призна, че очакванията към Ливърпул са изключително високи и липсата на шампионска титла неизбежно води до напрежение.
"Нормално е да има критики, когато сезонът не е толкова добър, особено в сравнение с предишния. Всички понесохме своята част — играчи, треньори и хора от клуба. Така функционира футболът днес, когато не печелиш първенството“, каза още той.
Мениджърът потвърди и че активно участва в подготовката за следващата кампания.
"Правят се планове за следващия сезон, водят се разговори с нови играчи и аз участвам в този процес“, обясни Арне Слот.
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
- Консорциум с участието на Джеф Безос планира мащабна инвестиция в Ливърпул
- Ливърпул се включи в битката за Магнес Аклиуш
- Андони Ираола: Ливърпул има нужда от ново крило и още няколко попълнения
- Fenway Sports Group преговаря за продажба на миноритарен дял от Ливърпул
- Ливърпул назначи Алехандро Росален за треньор на вратарите
- Почина легендата на английския футбол Кевин Кийгън
- Мохамед Салах е близо до трансфер в Бешикташ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]