Манчестър Сити следи ситуацията около Винисиус
Манчестър Сити е готов да се включи в битката за подписа на звездата на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, съобщава TEAMtalk.
Според информацията бразилският национал все още не е постигнал договорка с Реал за нов контракт, което отваря възможност за евентуален трансфер още през предстоящото лято.
Източникът твърди, че още през миналата година ръководството на мадридчани е предупредило Винисиус, че отказ да подпише ново споразумение може да доведе до продажбата му.
Въпреки това оставането на нападателя на "Сантиаго Бернабеу“ все още се счита за най-вероятния сценарий. В клуба обаче вече работят и по резервни варианти в случай, че двете страни решат да прекратят сътрудничеството си.
През сезон 2025/26 Винисиус е изиграл 50 мача във всички турнири, като е записал 21 гола и 14 асистенции.
Настоящият договор на бразилеца с Реал Мадрид е до лятото на 2027 година, а пазарната му стойност според Transfermarkt е около 150 милиона евро.
- Манчестър Сити може да се откаже от преследването на Елиът Андерсън
- Бернардо Силва е все по-близо до Реал Мадрид
- Родри се пошегува след опасно влизане на Гави на тренировка
- Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус
- Гвардиол пред избор: нов договор със Сити или трансфер в Реал Мадрид
- Манчестър Сити вдигна офертата за Елиът Андерсън до 120 милиона паунда
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]