Челси и Манчестър Юнайтед в трансферна битка за Садики
Челси и Манчестър Юнайтед се готвят за сериозна конкуренция в опита си да привлекат халфа на Съндърланд Ноа Садики.
21-годишният полузащитник се превръща в едно от най-обсъжданите имена преди летния трансферен прозорец, след силните си изяви във Висша лига и националния отбор на ДР Конго.
Според информацията Челси вече е провел разговори с представители на играча и го разглежда като потенциален заместник на Енцо Фернандес.
От своя страна Манчестър Юнайтед също поставя Садики сред приоритетните си цели, като клубът е изпращал скаути многократно през сезона, за да следи развитието му.
Интерес към футболиста има още от Арсенал и Евертън, докато Тотнъм отдавна следи ситуацията около него.
Висока цена и твърда позиция
От Съндърланд не бързат да се разделят с един от ключовите си играчи. Договорът на Садики е до 2030 година, което дава сериозно предимство на клуба в евентуални преговори.
Очаква се английският тим да поиска между 50 и 60 милиона евро – сума, която може да се окаже решаваща за развитието на трансферната сага.
Садики, привлечен от Юнион Сен Жилоа срещу 17 милиона евро, вече значително е повишил пазарната си стойност и се очертава като една от ключовите фигури на предстоящия трансферен пазар.
- Почетино: В Челси лично настоях само за двама играчи
- Челси ще се реабилитира у дома срещу Форест
- Челси очаква оферти за Джаксън от порядъка на 60 млн.
- Мудрик обжалва наказанието си в CAS, дата за изслушване още няма
- Четиригодишно наказание за Мудрик, делото вече е в CAS
- Челси с три варианта за нов мениджър, Алонсо сред фаворитите
- Чалоба: Играчите на Челси носят вина за уволнението на Росеньор
- Челси влезе в контакт с Ираола за мениджърския пост
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]