Барселона близо до договорка с Бернардо Силва
Барселона и полузащитникът на Манчестър Сити Бернардо Силва са постигнали принципно споразумение за сътрудничество, като трансферът е финализиран на около 80%.
Според информацията португалският национал е готов да направи сериозна финансова отстъпка, като намали заплатата си с приблизително 60%, за да осъществи преминаването си в каталунския клуб.
Окончателното решение за привличането на Силва ще бъде взето от старши треньора Ханзи Флик. Очаква се той да даде зелена светлина при условие, че поне един от настоящите халфове напусне състава.
На този етап от Барселона не планират други попълнения в средата на терена, освен евентуалното привличане на Силва.
Португалецът може да се присъедини към "блауграна“ през лятото като свободен агент, което прави сделката още по-атрактивна от финансова гледна точка.
- Енцо Мареска разкри на кои позиции ще използва новото попълнение Елиът Андерсън
- Манчестър Сити е разочарован от хода на преговорите за Родри
- Арсенал - Ман Сити: Победителят ще бъде определен чрез дузпи
- Микел Артета: Арсенал трябва да започне сезона на върхово ниво
- Енцо Мареска: Всичко може да се случи с Родри
- Манчестър Сити предложи 120 млн. евро за Енцо Фернандес
- Микел Артета: Гуардиола е най-добрият треньор в историята на футбола
- Пол Скоулз: Ако играех сега, бих избрал Манчестър Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]