Нюкасъл следи Джексън след решението на Байерн
Нюкасъл е включил нападателя Николас Джексън, собственост на Челси, в трансферния си списък за лятото, съобщава talkSPORT.
Развитието идва след като Байерн Мюнхен реши да не активира опцията за откупуване на сенегалеца, оценявана на около 56 милиона паунда. Така Джексън се очаква да се върне на "Стамфорд Бридж“, но бъдещето му в клуба остава неясно.
Според информацията "свраките“ търсят нови решения в атака, след като не получиха очакваната ефективност от Ник Волтемаде и Йоан Виса, привлечени като заместници на Александър Исак.
Мениджърът Еди Хау все по-често залага на младия Уилям Осулa в предни позиции, което подсказва нуждата от ново подсилване в нападение.
Джексън има 30 гола в 81 мача за Челси, а през настоящия сезон, играейки като алтернатива на Хари Кейн в Байерн, се е разписал 10 пъти.
- Анди Ираола: Тази една точка е малко, но поне е заслужена
- Собослай спаси Ливърпул от загуба срещу Нюкасъл с късна дузпа
- Нюкасъл – Ливърпул: Нови ери, стари амбиции и зрелище на „Сейнт Джеймс Парк“
- Нюкасъл Юнайтед привлече защитника на Бенфика Амар Дедич
- Нюкасъл може да похарчи 76 млн. евро за заместник на Бруно Гимараеш
- Новият мениджър на Нюкасъл вече прави нещо, което Еди Хау рядко си позволяваше
- Нюкасъл се договори с Амар Дедич, трансферът за 35 млн. евро е пред финализиране
- Хьойберг отказа трансфер в Нюкасъл
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]