Джерард сред вариантите за нов мениджър на Бърнли
Легендата на Ливърпул Стивън Джерард е сред основните кандидати за поста мениджър на Бърнли след изпадането на тима от Висша лига, съобщава Burnley Express.
45-годишният специалист е без работа от януари 2025 г., когато напусна Ал Итифак, и е готов да се завърне в треньорската професия. Според информацията той би приел предложение да поеме клуба.
Ръководството на Бърнли все още не е взело окончателно решение и продължава да обсъжда бъдещето на настоящия наставник Скот Паркър след разочароващия сезон, довел до изпадане в Чемпиъншип.
Сред спряганите имена за поста е и Крейг Белами, бивш асистент на Венсан Компани, който наскоро не успя да класира националния отбор на Уелс за световното първенство.
Джерард има опит като старши треньор на Рейнджърс и Астън Вила.
- Алисон остава в Ливърпул въпреки интереса на Ювентус
- Мадисън призова Тотнъм да разследва причините за многото контузии
- Нюкасъл обвърза Люис Майли с нов дългосрочен договор
- Бруно Фернандеш отвърна остро на критиките на Рой Кийн
- Евра: Футболът губи велик треньор с напускането на Гуардиола
- Бруно Фернандеш постави исторически рекорд във Висшата лига
- Челси отказва да продава Жоао Педро въпреки интереса на Барселона
- Карагър: Влиянието на Гуардиола върху футбола е по-голямо от това на Фъргюсън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]