Лампард изведе Ковънтри във Висшата лига


Н. Гавазов

Ковънтри Сити си осигури промоция от Чемпиъншип и ще играе във Висша лига за първи път от 2001 година.

В двубоя срещу Блекбърн Роувърс изглеждаше, че тимът на Франк Лампард ще трябва да почака, след като Рея Морисита изведе домакините напред в 54-ата минута.

Ковънтри обаче стигна до изравняване чрез Боби Томас в 84-ата минута и равенството 1:1 на "Иууд Парк“ се оказа достатъчно, за да гарантира място сред първите два отбора в класирането и директна промоция.

Така "небесносините“ се завръщат в елита след четвърт век, белязан от сериозни трудности, включително период в Лига Две през 2018 година.

Решаващият възход на отбора дойде след назначаването на Франк Лампард през ноември 2024 година. Още през миналия сезон Ковънтри беше близо до промоция, но отпадна в полуфиналите на плейофите срещу Съндърланд.

34