Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Холанд определи предстоящия двубой срещу Арсенал като "финал“ в битката за титлата във Висша лига.
Ситуацията в класирането прави срещата още по-напрегната – "артилеристите“ водят с шест точки, но "гражданите“ са с мач по-малко и реален шанс да стопят разликата. До края на сезона Арсенал има още пет мача, докато Сити – шест.
"Винаги е хубаво да играеш срещу най-добрите. Това е, което искаме“, заяви Холанд пред Sky Sports. Норвежецът подчерта, че залогът е огромен и напрежението ще бъде като в решаващ сблъсък.
"Ще бъде страхотен мач. Всички знаем колко е важен – като финал е. Както беше и срещу Челси миналия уикенд. Ще играем финали всеки уикенд до края на сезона“, добави нападателят.
Очакванията са за сблъсък на високо ниво, който може да се окаже решаващ в битката за шампионската титла.
- Рене Мюленстийн: Ман Юнайтед не бива да се оправдава, че е рано за титлата
- Ман Сити договори нов контракт с Фил Фодън до 2030 г.
- Гуардиола: Манчестър Сити няма да се предаде в битката за титлата
- Ман Сити избегна загубата срещу Евертън и изпусна инициативата в битката за титлата
- Гуардиола: Все още имам невероятна енергия да работя в Ман Сити
- Барселона близо до договорка с Бернардо Силва
- Комисията на Висшата лига: Габриел е трябвало да бъде изгонен срещу Сити
- Гуардиола с ирония: Предпочетох мач от Лига 1 пред ПСЖ – Байерн
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]