Робъртсън напуска Ливърпул след края на сезона
Защитникът Анди Робъртсън обяви, че ще напусне Ливърпул в края на този сезон.
Робъртсън изигра 373 мача за Ливърпул, след като премина в клуба от Хъл Сити срещу 10 милиона паунда през 2017 година.
С екипа на Ливърпул той спечели две титли от Висшата лига, Купата на Англия, два пъти Купата на лигата, Шампионска лига, Световното клубно първенство, Суперкупата на Англия и Суперкупата на Европа.
До този сезон Робъртсън беше титулярен ляв защитник, но след привличането на Милош Керкез от Борнемут през миналото лято, ролята му се промени.
32-годишният шотландец можеше да напусне Ливърпул още през януари, когато Тотнъм проявяваше интерес към него, но в крайна сметка Анди реши да изпълни договора си и да си тръгне като свободен агент в края на сезона.
"Никога не е лесно да напуснеш клуб като Ливърпул, който беше огромна част от моя живот и този на моето семейство през последните девет години. Въпреки това играчи си тръгват, хора си тръгват – единственото, което остава същото, е клубът и, разбира се, феновете. Прекарах невероятни девет години тук. Всички знаят, че имах възможности да напусна, особено през последната година, но не го направих, защото е изключително трудно да си тръгнеш от този клуб. Не бих заменил това преживяване за нищо на света.
Но знам, че футболът се променя, отборите се променят и мисля, че сега е моментът да продължа напред, каквато и да бъде следващата стъпка в кариерата ми. Завинаги ще пазя невероятни спомени от този клуб, в който вложих сърцето и душата си през тези девет години, и почти за нищо не съжалявам. Израснах като човек и като личност. Този клуб винаги ще бъде изключително важен за мен, както и феновете. Това беше едно невероятно приключение", заяви Робертсън.
Според The Guardian, сред клубовете, които проявяват интерес към него, са Тотнъм, Наполи, Ювентус и Атлетико Мадрид.
- Клоп настоя: Разширеният Мондиал застрашава здравето на играчите
- Ливърпул набеляза Диого Коща при евентуална раздяла с Алисон
- Карик: Юнайтед е в добра позиция преди дербито с Ливърпул
- Джерард отчете сериозен напредък в играта на Челси след смяната на треньора
- Джерард: Жалко би било това да е последният мач на Салах за Ливърпул
- Гласнер: Щяхме да върнем гола на Ливърпул при тежка травма на Уудман
- Салах повече няма да играе с фланелката на Ливърпул
- Ван Дайк: Исак ще се превърне в ключов играч на Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]