Кудус с нов проблем, Де Дзерби започва в Тотнъм с кадрови трудности
Новият мениджър на Тотнъм Роберто Де Дзерби все още не е водил отбора в официален мач, но вече се сблъсква със сериозни кадрови проблеми.
Крилото Мохамед Кудус е получил усложнение в контузията на четириглавия бедрен мускул точно в момента, когато се очакваше да се завърне в игра. Според информация на football.london състоянието му се е влошило, като към момента не е ясно колко сериозен е проблемът.
Първоначално ганайският национал получи тежка травма на сухожилието на квадрицепса по време на равенството със Съндърланд през януари. В последните седмици обаче имаше оптимизъм около неговото възстановяване, като бившият временен наставник Игор Тудор дори даде положителни сигнали преди напускането си.
Сега ситуацията отново изглежда притеснителна. Спекулира се, че може да се стигне до операция, което би поставило под сериозна въпросителна участието на Кудус до края на сезона във Висша лига, както и на предстоящото Световно първенство по футбол 2026, където Гана е в група с Англия, Хърватия и Панама.
Очакваше се завръщането на 25-годишния футболист да бъде сериозен плюс за Де Дзерби, след като Кудус пристигна от Уест Хям срещу 55 милиона паунда и записа девет гола и асистенции в 24 мача за "шпорите“ във вътрешните турнири и Шампионска лига УЕФА преди контузията си. Италианският специалист е проявявал интерес към него още по време на престоя си в Брайтън.
- Шон Дайк: Никога не бих приел Тотнъм, дори за огромни пари
- Тотнъм следи вратар на Манчестър Сити
- Тотнъм обяви пълния щаб на Де Дзерби
- Тотнъм е фаворит за Съмървил след силната му форма с Уест Хем
- Бащата на Ромеро разки цената на сина си
- Де Дзерби е търсил контакт с Манчестър Юнайтед преди да поеме Тотнъм
- Тотнъм се включва в битката за Хари Уилсън
- Де Дзерби се извини за коментарите си относно Грийнууд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]