Уест Хем подаде жалба до ФИФА заради Уан-Бисака
Уест Хем е подал официална жалба до ФИФА срещу националния отбор на ДР Конго заради ситуацията с Аарън Уан-Бисака.
27-годишният защитник пропусна загубения след дузпи четвъртфинал за Купата на Англия срещу Лийдс, след като не се завърна навреме при клубния си отбор.
Малко преди това Уан-Бисака помогна на ДР Конго да победи Ямайка в междуплейофен финал и да се класира за Световно първенство за първи път от 1974 година. След успеха той остана в Киншаса, за да празнува с националния тим.
От Уест Хем обаче подчертават, че не са давали разрешение на играча да удължи престоя си. Клубът дори е организирал полет, за да може защитникът да се върне навреме за мача в Лондон.
Според информацията, "чуковете“ вече са сезирали ФИФА за случая, тъй като смятат, че националната федерация на ДР Конго е нарушила правилата.
Ван-Бисака има девет мача за африканската страна, след като дебютира през септември, така и без да получи шанс да играе за националния отбор на Англия.
- Лестър загуби обжалването – санкцията от 6 точки остава
- Трансферна цел на Ман Юнайтед и Сити ще струва 100-120 милиона паунда
- Шон Дайк: Никога не бих приел Тотнъм, дори за огромни пари
- Челси и Нюкасъл се борят за звезда на стойност 50 милиона евро
- Тотнъм следи вратар на Манчестър Сити
- Челси не се отказва от Фернандес като лидер
- Тотнъм обяви пълния щаб на Де Дзерби
- Линкълн Сити се завърна в Чемпиъншип след 65 години
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]