Тотнъм назначи Роберто Де Дзерби за нов старши треньор
Тотнъм официално обяви назначението на Роберто Де Дзерби за старши треньор на отбора чрез своя уебсайт. Подчертава се, че с италианския специалист е подписан дългосрочен договор.
По-рано медиите съобщиха, че 46-годишният наставник ще подпише контракт за срок от пет години.
Новият наставник на Тотнъм коментира назначението си в лондонския клуб.
"Във всички мои разговори с ръководството амбициите за бъдещето бяха ясни – да се изгради отбор, способен да постига големи успехи, и да го прави с футбол, който вдъхновява нашите фенове. Тук съм, защото вярвам в тези амбиции, и подписах дългосрочен договор, за да дам всичко от себе си за тяхното постигане.
В краткосрочен план нашият приоритет е да се изкачим в класирането на Висшата лига. Това ще бъде основната ни задача до последния съдийски сигнал на сезона. Очаквам с нетърпение да започна тренировки и работа с играчите, за да постигнем тази цел“, се казва в изявление на официалния сайт на Тотнъм.
След 31 кръга от първенството на Англия "шпорите“ имат 30 точки и заемат 17-о място в класирането.
Де Дзерби вече има опит в английската Висша лига, където водеше Брайтън. Последният му клуб бе Марсилия, който напусна през февруари 2026 година. В кариерата си той е работил още в Шахтьор, Сасуоло, Беневенто и Палермо.
На 29 март Тотнъм освободи Игор Тудор, който бе назначен на 14 февруари тази година. Хърватинът стана третият треньор на тима през сезон 2025/2026, след като клубът вече се раздели с Томас Франк и Ангелос Постекоглу.
- Почетино отрече преговори с Тотнъм и Реал Мадрид
- Тотнъм се договори с Де Дзерби
- Киоун с изненадващ съвет: Тотнъм да върне Томас Франк
- Де Дзерби е на крачка от Тотнъм – готвят му рекорден договор
- Почетино вярва в спасението на Тотнъм: Този клуб ще оцелее
- Тотнъм натиска за Де Дзерби – готови са на бонуси за спасение
- Хютер отказа на Тотнъм: ще се върна през новия сезон
- Тотнъм още няма заместник на Тудор – Де Дзерби е фаворит
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]