Джърмейн Дефо започва треньорска кариера начело на Уокинг
Бившият нападател на Тотнъм и националния отбор на Англия Джърмейн Дефо беше назначен за старши треньор на Уокинг, който се състезава в Националната лига (петото ниво на английския футбол).
Дефо има впечатляваща кариера като футболист – 305 гола в 763 мача на клубно ниво и 20 попадения в 57 срещи за Англия. Той прекрати кариерата си през 2022 година.
След това работи две години в академията на Тотнъм и придоби треньорски лиценз на УЕФА категория "А“. През лятото на 2024 година напусна клуба, за да се развива като треньор, а впоследствие беше помощник в Рейнджърс.
Сега 43-годишният англичанин получава първия си шанс като старши треньор, подписвайки договор с Уокинг до края на сезон 2027/28.
В момента отборът заема 11-о място в Националната лига.
Любопитно е, че назначението на Дефо съвпада с напускането на Игор Тудор от Тотнъм, но бившият нападател не е бил сред кандидатите за поста в лондонския клуб.
- Уест Хем определи цената на Матеуш Фернандеш
- Манчестър Юнайтед обмисля привличането на Карл Дарлоу
- Борнемут иска 75 милиона паунда за Алекс Скот
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
- Арсенал освободи клубния си лекар след края на сезона
- Дивок Ориги сложи край на кариерата си на 31 години
- Челси е готов да се раздели с Габриел Слонина
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]