Райс: Спечелването на Купата на Лигата може да бъде началото на нещо
Полузащитникът на Арсенал Деклан Райс смята, че спечелването на Купата на Лигата може да се превърне за неговия отбор в "началото на нещо“.
В най-близката неделя Арсенал ще се изправи срещу Манчестър Сити във финала за Купата на Лигата на Уембли, опитвайки се да спечели първия си трофей от 2020 година насам.
Освен това Арсенал се представя успешно и на още три фронта, а Райс усеща, че един спечелен трофей може да даде сериозен импулс на "артилеристите“.
"Момчетата вече говорят за това в съблекалнята, развълнувани сме — но сме готови“.
"В този момент, когато започваме всеки мач, вярваме, че можем да победим, така че ще бъдем готови и очакваме с нетърпение“.
"Определено това може да бъде началото на нещо. Това е първият трофей, за който можем да се борим. Ако го спечелиш и след това набереш инерция, можеш да стигнеш много далеч“, заяви Райс, цитиран от Sky Sports.
- ПСЖ и Арсенал ще излязат с титулярните си екипи във финала
- Арсенал завърши шампионския сезон с победа над Кристъл Палас
- Арсенал готви офанзивно подсилване в опит да изгради нова доминация във Висшата лига
- Артета: Следващата ни цел е да спечелим Шампионска лига
- Слот: Арсенал е различен шампион от предишните
- Гласнер обмисля ротации срещу Арсенал преди финала в Лигата на конференциите
- Артета разбрал за титлата на Арсенал, докато правел барбекю у дома
- Рууд Гулит: Артета буквално взе всичко от Гуардиола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]