Джон Тери сравни 16-годишния талант на Арсенал с Лионел Меси
Бившият капитан на Челси Джон Тери направи впечатляващо сравнение, след като похвали младия талант на Арсенал Макс Доуман, сравнявайки го с Лионел Меси.
16-годишният футболист блесна в последния мач на "топчиите“, когато помогна на тима да победи Евертън с 2:0 и се превърна в най-младия голмайстор в историята на Висшата лига.
Тери обаче признава, че е забелязал таланта на Доуман още преди около година, по време на мач между академиите на Арсенал и Челси.
"Между другото, какъв играч е този Макс Доуман! Той е на 16 години, почти на 17, и е абсолютно невероятен“, заяви Тери.
"Гледах го срещу Челси преди около година и не съм виждал никого, освен Меси, който толкова лесно да преминава през съперници.“
"Това е голямо сравнение, но това момче има истински талант. Той има огромно бъдеще както в Арсенал, така и в националния отбор на Англия. Супер, супер талант“, добави бившият защитник в профила си в TikTok.
- Артета: Запазихме мечтата си жива
- Арсенал разгроми Фулъм и увеличи аванса си на върха
- Комисията на Висшата лига: Габриел е трябвало да бъде изгонен срещу Сити
- УЕФА може да накаже Деклан Райс заради критики към съдийството
- Арсенал няма да сгреши в дербито с Фулъм
- УЕФА: Няма нарушение срещу Езе, затова дузпата беше отменена
- Райс: Това беше чиста дузпа, не знам защо я отмениха
- Симеоне постави под въпрос дузпата за Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]