Гуардиола умишлено пазил Холанд за Реал
Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола разкри, че умишлено е оставил извън състава Ерлинг Холанд в мача срещу Нюкасъл Юнайтед за Купата на Англия.
Холанд пропусна два от последните три двубоя на "гражданите“, включително победата с 3:1 срещу Нюкасъл в петия кръг на турнира миналата събота.
Причината е предстоящият сблъсък с Реал Мадрид в Шампионската лига, за който Гуардиола иска да има на разположение своя голмайстор в оптимална форма.
"Дори не мислех да го пускам в игра. Предпочитам да възвърне ритъма си чрез тренировки“, заяви Гуардиола.
Испанският специалист обясни, че норвежкият нападател има малки здравословни проблеми и след подобни ситуации му е необходимо време, за да намери отново оптималния си игрови ритъм.
Манчестър Сити ще пътува до Мадрид във вторник, а ден по-късно ще изиграе първия мач от осминафиналите на Шампионската лига срещу Реал Мадрид.
- Халдун ал Мубарак: Енцо Мареска е точният човек за Манчестър Сити
- Елиът Андерсън премина медицински прегледи преди рекорден трансфер в Ман Сити
- Енцо Мареска потвърди: Манчестър Сити вече работи по нови трансфери
- Челси разкри причините за раздялата с Енцо Мареска
- Холанд не иска трансфер в Реал Мадрид заради Мбапе и Винисиус
- Манчестър Сити назначи Енцо Мареска за нов мениджър
- Томас Тухел: Очаквам Андерсън скоро да стане играч на Манчестър Сити
- Нюкасъл е фаворит за подписа на Джеймс Трафорд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]