Тотнъм може да смени втори мениджър за месец
Ръководството на Тотнъм обмисля нова треньорска промяна само седмици след последното назначение.
Лондонският клуб назначи Игор Тудор на 13 февруари, като хърватският специалист подписа договор до края на сезона. Под негово ръководство обаче "шпорите“ загубиха и трите си изиграни мача.
Тежка ситуация във Висшата лига
Положението на Тотнъм във Висшата лига става все по-тревожно. Отборът вече е само на една точка от зоната на изпадащите, а тимът все още няма нито една победа през 2026 година.
Макар някои британски медии да твърдят, че Тудор засега не е непосредствено заплашен от уволнение, информация на The Telegraph сочи, че клубното ръководство вече разглежда варианти за негов наследник.
Де Дзерби сред вариантите
Един от основните кандидати е бившият треньор на Марсилия Роберто Де Дзерби. Първоначално Тотнъм е планирал разговори с италианския специалист едва след края на сезона.
Ситуацията в клуба обаче може да ускори тези планове.
В същото време Де Дзерби е наясно и с интерес от страна на Манчестър Юнайтед, като според информации именно възможността да поеме "червените дяволи“ го привлича повече.
Друг вариант – Един Терзич
Сред потенциалните кандидати за поста е и бившият треньор на Борусия Дортмунд Един Терзич.
Решението на ръководството на Тотнъм може да се окаже ключово за бъдещето на клуба, тъй като лондончани се намират в една от най-трудните си ситуации през последните години и се борят да избегнат сериозна криза във Висшата лига.
- Рая спаси Арсенал, Доку не спира да бележи, а Тотнъм отново се провали
- Тотнъм и Лийдс не се победиха, „шпорите“ остават близо до зоната на изпадащите
- Ван де Вен настоява за 200 000 паунда седмично при трансфер
- Де Дзерби: Няма място за отпускане след важната победа
- Тотнъм излезе от зоната на изпадащите след победа над Астън Вила
- Де Дзерби: Тотнъм не е обречен, трябва да се борим докрай
- Почетино: Боли ме да гледам какво се случва с Тотнъм
- Симонс аут до края на сезона и пропуска Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]