Хюрцелер атакува Арсенал: Това не бе футбол
Мениджърът на Брайтън — Фабиан Хюрцелер — отправи сериозни критики към Арсенал след поражението на неговия тим във Висша лига.
Двубоят беше решен от ранен гол на Букайо Сака, който донесе победата на "артилеристите“. След попадението обаче лондонският отбор се фокусира основно върху запазването на резултата.
"Само един отбор искаше да играе футбол“
След мача германският специалист беше крайно критичен към начина, по който Арсенал е подходил към срещата.
"Днес само един отбор се опита да играе футбол“, заяви Хюрцелер.
Обвинения за бавене на времето
Треньорът на Брайтън посочи, че играчите на Арсенал често са бавили играта.
"Имаше толкова много ситуации, в които те печелеха време. В крайна сметка всичко зависи от правилата. Ако във Висшата лига съдиите позволяват това, става много трудно.“
Според него лондонският клуб на практика диктува собствен стил на игра, който не винаги е в духа на атакуващия футбол.
"Имам чувството, че те си създават собствени правила за начина, по който играят.“
"Никога няма да играя така“
Хюрцелер подчерта, че неговата философия е различна.
"Аз никога няма да бъда треньор, който иска да играе по този начин. Искам да развивам футболистите си, да се подобряваме и да играем футбол на терена.“
Коментарите на германския специалист вероятно ще разпалят още повече дебата около стила на игра на Арсенал в битката за титлата във Висшата лига.
- Висшата лига обяви предварителната програма за сезон 2026/27
- Арсенал получи отказ за Монга
- Арсенал следи ситуацията с Баркола
- Сака е готов да рискува и да играе срещу Хърватия
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]