Евертън победи Бърнли и запази мечтата за Европа
Евертън победи Бърнли с 2:0 у дома и удължи серията си без загуба срещу този съперник във Висша лига до пет мача. Успехът беше и първи за "карамелите“ на собствен терен през 2026 година и запази надеждите им за място в Европа.
Първото полувреме започна без много положения, като в първите 30 минути нито един от двата отбора не успя да създаде сериозна опасност.
Все пак домакините откриха резултата малко след половин час игра. Джеймс Гарнър центрира от пряк свободен удар, а защитникът Джеймс Тарковски се оказа непокрит и с глава прати топката зад вратаря Мартин Дубравка.
Бърнли изглеждаше повлиян от драматичното поражение с 3:4 от Брентфорд в предишния кръг. "Виненочервените“ отправиха само един удар през първото полувреме и изоставаха на почивката за 16-и път този сезон.
След паузата Евертън продължи да контролира мача и на практика реши всичко в 60-ата минута. Илиман Ндиай подаде към Кирнан Дюсбъри-Хол, който елегантно прехвърли Дубравка и удвои преднината на домакините.
До края на срещата "карамелите“ играха по-предпазливо и не позволиха на съперника да се върне в мача. Гостите стигнаха само до два точни удара през второто полувреме и записаха 18-ата си загуба за сезона.
Победата е първа за Евертън у дома от три месеца насам и прекрати серията от четири мача без успех на собствен терен. Тимът остава осми в класирането и продължава да се бори за място в европейските турнири.
Ситуацията за Бърнли обаче изглежда все по-тежка – отборът е 19-и и на осем точки от спасението, а до края на сезона остават само девет кръга.
Играч на мача: Джеймс Гарнър (Евертън).
- Евертън с драматична победа на „Сейнт Джеймсис Парк“
- Грилиш защити Стърлинг след трудния му дебют за Фейенорд
- Тишината преди удара: когато Куня свърши мръсната работа, а Юнайтед взе своето
- Мойс: Ламенс беше най-добрият играч на Юнайтед
- Карик: Наложи се сериозно да се потрудим
- Резервата Шешко донесе победата на Ман Юнайтед срещу Евертън
- Евертън направи Делап своя цел номер едно
- Пикфорд се надява да спечели трофей с Евертън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]