Карагър похвали Гьокереш
Експертът на Sky Sports Джейми Карагър похвали нападателя на Арсенал Виктор Гьокереш за представянето му срещу Тотнъм.
През сезона Карагър неведнъж критикуваше шведския таран и дори призоваваше мениджъра Микел Артета да го остави на пейката. Настойчивостта на Артета обаче се отплати – след Нова година Гьокереш влезе в отлична форма и отбеляза два гола срещу "шпорите“.
"Това, което ми харесва във Виктор Гьокереш, е неговият манталитет“, заяви Карагър.
"Не го смятам за нападател от световна класа и не мисля, че ще бъде титуляр на Арсенал през следващите пет години. Но обожавам отношението му. Той е уверен, взема топката и стреля без колебание. По нагласа ми напомня на Алън Шиърър.“
Бившият защитник допълни, че това е бил най-силният мач на Гьокереш с екипа на Арсенал и подчерта, че Артета заслужава признание за доверието си към играча.
"Имаше моменти, в които си мислех, че трябва да го извадят от състава и че може да им струва скъпо. Но треньорът продължи да му гласува доверие седмица след седмица, а той му се отблагодари в един от най-важните мачове за сезона.“
Карагър отбеляза, че в началото Гьокереш не е изглеждал като първи избор в атаката, но постоянството на Артета е дало резултат.
- Микел Артета бе избран за мениджър №1 във Висшата лига
- ПСЖ и Арсенал ще излязат с титулярните си екипи във финала
- Арсенал завърши шампионския сезон с победа над Кристъл Палас
- Арсенал готви офанзивно подсилване в опит да изгради нова доминация във Висшата лига
- Артета: Следващата ни цел е да спечелим Шампионска лига
- Слот: Арсенал е различен шампион от предишните
- Гласнер обмисля ротации срещу Арсенал преди финала в Лигата на конференциите
- Артета разбрал за титлата на Арсенал, докато правел барбекю у дома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]