Хау е близо до поставяне на клубен рекорд в ШЛ
Победата на Нюкасъл с 6:1 над Карабах в плейофите на Шампионска лига на УЕФА 2025/26 бе петата за мениджъра Еди Хау през сезона, с което изравни националния рекорд за най-много победи в един сезон от английски мениджър, според Squawka.
В момента Хау споделя първото място с двама други мениджъри. Преди това само Боби Робсън през сезон 2002/03 с Нюкасъл и Греъм Потър през сезон 2022/23 с Челси са успявали да спечелят пет мача от Шампионската лига в един сезон.
С почти гарантираното място на Нюкасъл в следващия кръг, Хау ще има поне три шанса да постави нов рекорд за всички времена.
- Антъни Гордън отвърна на критиките на Уейн Руни и Алън Шиърър
- Нюкасъл иска да си върне Андерсън от Нотингам Форест
- Росеньор е недоволен от намесата на съдията Пол Тиърни преди мача с Нюкасъл
- Агентът на Тонали: Топ клубовете може да се борят за него след Мондиал 2026
- Нюкасъл шокира Челси на „Стамфорд Бридж“
- Фен на Барселона отиде на грешния „Сейнт Джеймсис Парк“ и се оказа на 550 км от Нюкасъл
- Манчестър Юнайтед се включи в битката за Сандро Тонали
- Челси може да пострада от надъхан Нюкасъл
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]