Тотнъм ще се изправи пред финансови проблеми, ако има слаб сезон
Тотнъм може да загуби десетки милиони паунда, ако изпадне от Висшата лига или не успее да участва в европейските турнири.
След 26 мача, "Шпорите“ са 16-ти във Висшата лига, na пет точки над зоната на изпадащите. Ако лондонският клуб се окаже в Чемпиъншип, някои спонсори ще имат право едностранно да прекратят договорите си с Тотнъм , според The Telegraph.
Споразумението на клуба с един от водещите му търговски партньори изтича това лято и има съмнения дали ще бъде подновено. Тотнъм също ще пропусне доходоносни бонуси от спонсорите, ако не успее да участва в европейските турнири през следващия сезон.
Финансовото положение е повлияно и от факта, че лондончани все още не са дали име на стадиона, чието изграждане е струвало 1 милиард паунда.
"Глобите само за некласиране за европейски състезания достигат десетки милиони. Ако даден клуб изпадне от Висшата лига, сумата може да бъде дори по-висока и потенциално катастрофална“, каза пред The Telegraph експерт, запознат със ситуацията със спонсорството.
- Тотнъм не е преговарял с Мареска
- Шерууд: Тудор е обречен на провал
- Ясна е компенсацията на Томас Франк от Тотнъм
- Ливърпул и Тотнъм са готови да платят 95 млн. за Уилямс
- Хейтинга напуска треньорския щаб на Тотнъм
- Хари Реднап: Тудор трябва да вдъхне увереност на играчите на Тотнъм
- Клубове от Висшата лига се интересуват от Томас Франк
- Тотнъм се опитал да привлече треньора на Палмейрас преди да назначи Тудор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]