Росеньор е доволен от старта си в Челси
Мениджърът на Челси Лиам Росеньор призна, че не е могъл дори да мечтае за по-добър старт на кариерата си в лондонския клуб.
С изключение на двете поражения от Арсенал в полуфиналите за Купата на Лигата, "Челси“ е спечелил всички останали свои мачове под ръководството на Росеньор. Това силно представяне подчертава бързото влияние на младия специалист върху отбора и стабилизирането на резултатите след по-колебливи периоди по-рано през сезона.
"Сините“ записаха четири поредни победи във Висшата лига, като в последния си двубой победиха Уулвърхемптън с 3:1 като гости. Тази серия позволи на отбора да се утвърди в топ 5 на класирането, което значително увеличава надеждите за участие в европейските клубни турнири през следващия сезон.
Въпреки отличните резултати Росеньор подчертава, че вижда още голям неизползван потенциал в своя състав. Според него развитието на отбора тепърва предстои, а най-важното е играчите да продължат да се подобряват както индивидуално, така и като колектив.
"По-добър старт просто нямаше как да има, нали? Поне що се отнася до Висшата лига. Когато поемеш нова работа в голям клуб, искаш да започнеш силно — мисля, че ние го направихме.
Но вярвам, че сме способни на много повече и това е изключително окуражаващо по отношение на потенциала на отбора. Докато продължаваме да се развиваме и да печелим, аз ще бъда много щастлив треньор“, заяви Росеньор, цитиран от Goal.
Думите му подсказват не само удовлетворение от постигнатото до момента, но и дългосрочна визия за развитието на "Челси“, насочена към устойчив прогрес и борба за най-високите позиции в английския футбол.
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Революция във футбола? В Англия обмислят мениджърите да искат VAR проверки
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Емери готви трансферен удар: Астън Вила се насочва към нападател на Челси
- Челси и Вила няма да се победят
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]