Агбаду смени Уулвс с Бешикташ
Уулвърхемптън обяви продажбата на своя защитник Еманюел Агбаду в турския Бешикташ.
Агбаду изигра 35 мача за "вълците“, след като се присъедини от Реймс през януари 2025 г. срещу 16,6 милиона паунда.
След завръщането си от Купата на Африка 28-годишният национал на Кот д'Ивоар записа само едно участие — при загубата с 0:2 от Борнемут, която се оказа и последният му мач за клуба.
В "Бешикташ“ Агбаду подписа договор за четири години и половина, а компенсацията към "Уулвърхемптън“ възлиза на 18 милиона евро (15,6 милиона паунда).
Допълва се, че "вълците“ са близо и до продажбата на офанзивния полузащитник Джон Ариас в Палмейрас. Двата клуба вече са се разбрали за трансферна сума от 21,7 милиона паунда, като остава решението на самия играч.
- Гласнер: Матета знаеше, че може да се провали на медицинските
- Кукурея призна, че умишлено е провокирал Адама Траоре
- Артета се извини на Росеньор
- Тонали ще обсъди бъдещето си в Нюкасъл през лятото
- Задължиха Ливърпул да плати на Челси за Нгумоа
- Артета пожела успех на Окслейд-Чембърлейн в Селтик
- Бруно: Карик измисли правилните идеи
- Карик: Бяхме опасни в атака от самото начало
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]