Росеньор обясни отсъствието на Джеймс и Нето
Мeниджърът на Челси Лиъм Росеньор разкри причините за отсъствието на Рийс Джеймс и Педро Нето от мача за Купата на Лигата срещу Арсенал във вторник.
Защитната тактика на Росиньор донякъде даде резултат, тъй като Челси успя да остане в двубоя след загубата с 2:3 в първия полуфинален мач.
Въпреки това Кай Хаверц отбеляза гол в 97-ата минута и донесе победа с 1:0 за "артилеристите“ в реванша, с което "сините“ отпаднаха от турнира.
Освен че бе принуден да ограничи участието на Коул Палмър и Естевао Вилиан само до появи от резервната скамейка, Джеймс и Нето също бяха сред забележимите отсъстващи от състава.
Говорейки пред репортери след срещата, Росиньор обясни, че капитанът на отбора Джеймс и титулярният ляв флангови нападател Нето не са преминали фитнес тестовете.
"Педро и Рийс имаха леки травми и изпитваха твърде голяма болка, за да играят тази вечер.
Те дават всичко от себе си. Винаги са готови да се включат. Рийс е невероятен капитан и лидер. Знам, че Педро е изключителен професионалист“.
Преди този отговор Росеньор бе разкрил:
"През последните няколко дни имахме доста неща, с които трябваше да се справим, включително няколко фитнес теста тази сутрин“.
Преди мача той бе изразил надежда, че и двамата футболисти ще бъдат готови да се завърнат за двубоя от Висшата лига срещу Уулвърхемптън в събота следобед.
Палмър изигра общо 135 минути в мачовете срещу Наполи и Уест Хем като игровото му време продължава да бъде внимателно следено заради продължаващи проблеми с травма. Междувременно Естевао се беше завърнал едва наскоро от Бразилия по лични причини.
"Това, което Естевао преживя на 18-годишна възраст, говори много за характера, който искам в този отбор.
Трябва да се грижим за Коул и да сме сигурни, че ще бъде в оптимално състояние през целия сезон“, уточни мениджърът.
Сега Челси има два мача от Висшата лига срещуУулвс и Лийдс Юнайтед в рамките на една седмица, след което тимът ще гостува на бившия клуб на Росиниър – Хъл Сити, в четвъртия кръг на ФА Къп на 13 февруари.
- Челси отпадна тежко от ПСЖ след ново поражение с 0:3
- Челси няма да има сили за обрат срещу ПСЖ
- Челси е готов да даде шанс на Меси
- Росеньор е недоволен от намесата на съдията Пол Тиърни преди мача с Нюкасъл
- Челси започва преговори за нов договор с Леви Колуил
- Нюкасъл шокира Челси на „Стамфорд Бридж“
- Рийс Джеймс: Можех да печеля повече другаде, но Челси е моят дом
- Наказаха Педро Нето за един мач и глоба от 70 хиляди паунда
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]