Ван Дайк е възмутен от победния гол на Борнемут
Капитанът на Ливърпул Върджил ван Дайк смята, че победният гол на Борнемут срещу неговия отбор не е трябвало да се зачита.
Предишния ден Ливърпул претърпя загуба с 3:2 като гост на Борнемут, като допусна решителния гол от Амин Адли в края на добавеното време.
Ван Дайк смята, че е бил блокиран в епизода, но съдиите не са обърнали внимание на оплакванията на холандския защитник.
"На терена се чувствах сякаш съм наказан, но съдията и VAR не го видяха. Стоейки тук, мога да кажа, че голът не е трябвало да се зачита, но се зачита, така че няма какво да направим“, каза Ван Дайк пред Sky Sports.
Честно казано, експертът на Sky Sports и бивш играч на Ливърпул Джейми Реднап категорично отхвърли твърденията на Ван Дайк.
"Беше блокиран, беше фаулиран, но неговият играч, Къртис Джоунс, го направи. Върджил бе в страхотна позиция. Той се опита да вземе топката, но Джоунс се промъкна пред него. Оттам нататък всичко зависеше от Адли и той беше фантастичен. Той беше единственият, който го разбра“, каза Реднап.
- Карагър: Нгумоа заслужава титулярно място в Ливърпул
- Слот: Губехме всяка топка през първото полувреме
- Към по-спокойни води
- Слот: Равенството щеше да бъде по-справедлив резултат
- Нунес може да се завърне във Висшата лига
- Слот обясни защо Вирц не игра срещу Нотингам Форест
- Ливърпул измъкна победата от Нотингам Форест
- Ливърпул е отворен към продажбата на Гакпо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]