Бергвал ще отсъства до три месеца
Полузащитникът на Тотнъм Лукас Бергвал ще отсъства до три месеца поради контузия в глезена.
19-годишният Бергвал бе принуден да бъде заменен през второто полувреме на победата на Тотнъм с 2:0 в Шампионска лига над Борусия Дортмунд във вторник вечерта.
След тежко единоборство Бергвал се опита да продължи, но не успя, като в крайна сметка отстъпи място на 17-годишния дебютант на Тотнъм Джунай Байфийлд.
Според Evening Standard, контузията на Бергвал ще го държи извън игра почти до края на април. През този период Тотнъм ще трябва да изиграе до 15 мача.
Това ще бъде удар и за шведския национален отбор, който ще се изправи срещу Украйна в плейофите за квалификациите за Световното първенство през 2026 г. през март.
- Томас Франк: Прокълнати сме!
- Тотнъм обяви трансфера на Соуза
- Тотнъм отправи запитване за Съмървил
- Ковач: С десет човека изглеждахме по-добре
- Томас Франк: Трябва да продължаваме, да вярваме и така ще се случат нещата
- Тотнъм постигна комфортна победа над Борусия Дортмунд
- О'Хара: Томас Франк трябва да си тръгне
- Шестима от ВЛ спечелиха Купата на африканските нации
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]