Артета: Щастлив съм, че стигнахме до полуфиналите
Мениджърът на Арсенал Микел Артета коментира резултатите от четвъртфиналния мач от Купата на английската лига срещу Кристъл Палас (1:1, 8:7 с дузпи).
"Много съм щастлив, че стигнахме до полуфиналите. Играхме срещу отбор, пред който е много трудно да се създават положения. Създадохме много положения и трябваше да вкараме повече голове. Когато не направиш резултата по-комфортен, това може да се случи. През второто полувреме противникът игра по-агресивно, но като цяло това е поредната победа и съм много щастлив“, заяви Артета.
Арсенал откри резултата в 80-ата минута благодарение на автогол на защитника на гостите Максенс Лакроа, а неговият партньор в защита от Кристъл Палас Марк Гехи изравни в 90+5-ата минута. Изпълнението на дузпи продължи безпроблемно до 16-ия опит, който Лакроа също пропусна.
- Артета използва нестандартен метод за мотивация
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
- От Блохин до Трент - кариера като две вселени
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]