Давид Силва: Гуардиола не дава много свобода, но е гений
Бившият халф на Манчестър Сити Давид Силва говори за работата си с треньора Пеп Гуардиола .
"Дълго време играех на крилото, въпреки че гравитирах към центъра, но той ме постави в центъра. Това бе перфектна позиция за мен. Тези години бяха невероятни.
Работата с него бе на съвсем различно ниво, защото той знаеше всичко, което другият отбор щеше да направи, беше подготвил всичко и по време на мача всичко просто си дойде на мястото. Това е съвсем различно ниво.
Най-големият му недостатък е, че е твърде фиксиран, не си позволява много свобода. Но във всички останали отношения той е гений“, заяви Силва.
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Ман Сити ще се разправи с Форест
- Гуардиола: Победата над Лийдс ни държи в битката
- Манчестър Сити измъкна победа над Лийдс Юнайтед
- Шампионският инстинкт или новата реалност?
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лийдс не може да удържи Ман Сити
- Тотнъм е в реална опасност, Брайтън най-сетне победи, а Уест Хем се отдалечава от пропастта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]