Арсенал се опитва да привлече главния скаут на Наполи
Лондонският Арсенал води преговори за подписване с ръководителя на скаутския отдел на Наполи, Маурицио Микели , твърди Football Italia. Според информациите, клубът от Висшата лига е заинтересован да предложи на 57-годишния италианец висша позиция в отдела си за набиране на персонал. Преговорите между страните са в напреднал етап.
Маурицио Микели е известен с успеха си в откриването на млади таланти. Той е признат за откриването на известни футболисти като Марек Хамшик, Ким Мин-дже и Хвича Кварацхелия. Преди това е работил като скаут в Удинезе, а също така е бил спортен директор в Бреша.
Това не е първият път, когато други клубове проявяват интерес към Маурицио Микели. През 2024 г. Ювентус направи оферта на италианския скаут.
- Арсенал привлече близнаци
- Астън Вила може да спре Арсенал
- Арсенал се интересува от халф на Виляреал
- Арсенал се справи с Брентфорд
- Рийс Джеймс: Всички в Челси знаехме, че ще бъде труден мач
- Арсенал ще се наложи над Брентфорд
- Мареска: Понякога трябва да си доволен дори от една точка
- Едегор: Не направихме достатъчно, за да победим
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]